דף הבית » מדריך רכישת דירה בירושלים

צרו איתננו קשר

קבלו עדכונים חדשים למייל

נדל״ן

מדריך רכישת דירה בירושלים

רכישת דירה בירושלים

ירושלים, עיר כל כך מיוחדת, אולי המיוחדת מבין הערים בארץ. רבים היו רוצים לגור בעיר זאת לפרק זמן מסוים או לצמיתות. כאשר רוצים לרכוש דירה בפיסת הנדל"ן המיוחדת הזו והיוקרתית, חשוב לדעת מעט על האזורים של ירושלים והיכן כדאי ומשתלם לקנות דירה. ירושלים גדולה מאוד ומגוונת מאוד מבחינת אוכלוסיה, יש בה המון איזורים, חלקם מוכרים יותר וחלקם פחות ובקניית דירה חשוב להתאים את מצבכם העכשווי למקום בו תרכשו את הדירה. יש אזורים המתאימים לדתיים, יש אזורים המתאימים לסטודנטים, יש אזורי יוקרה ויש אזורים פחות יקרים. במאמר זה נעשה לכם הכרות קצרה עם האזורים השונים על מנת שתוכלו לרכוש דירה בירושלים אשר מתאימה לצרכים שלכם.

לרכוש דירה עבור משפחה עם ילדים

אחת השכונות שיותר מתאימה לרכישת דירה עבור משפחות צעירות עם ילדים היא שכונת מלחה בירושלים. היתרון בשכונה זו, שהיא קרובה לקניון מלחה ולמרכזי קניות מה שנחוץ עבור משפחות. כמו כן, הדירות בשכונה זו הן דירות גדולות. לעיתים מדובר בקוטג'ים ולעיתים בבתים מדורגים. בבתים יש מחסנים ומרפסות גדולות ומספר החדרים הוא לרוב חמש. זו שכונה שמאוד מתאימה עבור משפחות עם ילדים. בנוסף, מומלץ ללכת לראות פרויקטים נדלניים חדשים בעיר, אשר לרוב גם הם יתאימו למשפחות. 

לרכוש דירה עבור סטודנטים

סטודנטים רבים, בייחוד אלו שלומדים באזור לתקופות ארוכות מאוד ישמחו לדעת על שכונות אשר קרובות לאוניברסיטה או למוסדות הלימוד הנוספים. יש שכונות ספציפיות שידועות בתור שכונות של סטודנטים בירושלים. אחת מהן היא מרכז העיר אשר קרובה לכל מרכזי הקניות ובתי הקפה אשר סטודנטים אוהבים לשהות בהם. אזור נוסף הוא הנחלאות, אשר קרובה לשוק מחנה יהודה וניתן לעשות שם קניות בזול, כמו כן זהו אזור שבערב הופך למתחם בילויים וסטודנטים אוהבים לשהות שם. שכונה נוספת היא קטמון שקרובה מאוד לקמפוס גבעת רם ולכן הרבה סטודנטים אוהבים לגור באזור זה. זוהי שכונה עם רשת קווי אוטובוס נרחבים וניתן להגיע מהר יחסית לאוניברסיטה ולמרכז העיר.

לרכוש דירה באזור דתי

אלו הם שכונות שיתאימו לציבור הדתי בגלל הקרבה למקוואות, לבתי כנסת ולבני עקיבא לדוגמא. יש חשיבות לכל אלו כאשר הציבור הדתי מחפש לרכוש דירה. אחת מהשכונות היותר מתאימות היא שכונת הר חומה בה יש דירות בנות ארבעה חדרים בעיקר, מותאמות למשפחות ולציבור הדתי לאומי. ניתן לראות דירות ישנות לצד דירות ישנות והמחירים בה לרוב ממוצעים למצב בארץ. 

לרכוש דירה באזור יוקרתי

השכונות היוקרתיות בירושלים הן טלביה ורחביה. הדירות שם לרוב יקרות מאוד וניתן לקנותן בכמה מיליונים ולפעמים בעשרות מיליונים. לרוב גרים שם אנשים בעלי יוקרה מקצועית במדרג כלכלי גבוה מאוד. השכונה נמצאת בשולי מרכז העיר, קרובה לגן הפעמון ובה גם שוכן משכן הנשיא ומעון ראש הממשלה. 

מה אתם חושבים?